top of page

Ashtanga yoga je pre každého bez rozdielu veku, pohlavia a výkonnosti. Joga je pre každého kto má chuť sa dobre cítiť fyzicky a zároveň aj psychicky. V joge nie sú rozdieli. Každý cvičí ako mu dovoľuje telo a preto je pre každého. Ashtanga joga lieči telo a aj hlavu. Preto je pre každého bez predsudkov. Každá pozícia má aj svoje alternatívy a pozície s dajú individuálne upravovať pre potreby tela a výkonnosti. V joge je dôležtý dych. Každý znás vie a dokonca aj musí dýchať a preto ju može robiť každý. Joga nie je iba niekoho a preto je každého. V joge je len dôležité že chceš.  Nikto ťa nesmie nútiť. Musíš chcieť ty a to je prvý krok k tomu aby si ju robil. Joga nie je šport a preto sa v nej nerobia súťaže. Každý cvičí ako ho pustí telo a hlava. Kontolov dychu sa koncentruješ na prítomný okamich. Dychom vytvárame teplo ktoré vzniká v bruchu a to zaghrieva celé telo.  A tým sa telo stáva ohybnejšie a čistejšie. Dych zahrieva krv ktorá prúdi do orgánov a tie sa teplom liečia a čistia.

Joga posilňuje imunitu, telo, oči. Pomáha pri nespavosti,tráviacich problémoch. plochých nohách. Posilňuje klenbu, chrbticu. Pomáha pri herniách platničiek, posunutých stavcoch.

Vyživuje kĺby . Dnes ľudia používajú telo len v predozadnej rovine (šoférovanie, sedenie v práaci, praca na počítači, varenie...... Joga otvára a zaťažuje kĺby vo všetkých smeroch a pre vyživoje kĺby vo všetkých smeroch a pomáha predchádzať osteoprozám a tuhnutiu kĺbov.

Pri všetkých problémoch zlepšenie stavu je individuálne podľa individuálneho stavu. 

bottom of page