

KEDY SA JOGA NECVIČÍ
Ashtanga joga sa necvičí ak je spln alebo nov.
Vždy 12 hodín pred a po vrchole splnu a novu sa necvičí. Je to preto lebo vtedy postavenie planét mesia, slnko zem vychylujú energie a Ashtanga joga robí s energiou a snaží sa fungovať v súlade s prírodou. Je to väčšie riziko zranenia a toto zranenie sa može liečiť oveľa dlhšie ako to isté zrnenie v iný deň.
Ashtanga joga sa necvičí ak máte horúčku.
Ashtanga joga silno zahrieva telo a tým ho lieči. Správnym dychom vytvárame teplo v bruchu a tým sa naša krv "varí" a tá ďalej putuje do orgánov ktoré potom prehrieva, lieči a rozpúšťa toxíny. Tak isto rozpúšťa hlieny a premieňa ich na tekutinu a tá odchádza spolu z dychom preč. Preto pri nádche a plných dutinách pôsobý pozitývne.
Ale ak má človek zvýšenú teplotu praktikovaním jogy ba sa ešte viac zahrieval a to by mohlo stav ešte zhoršiť.
Preto sa joga može praktikovať pri nádchach a iných chorobách ktoré nie su prevádzané zvýšenou teplotou.
Je už len na každom znás či v tedy ak som nachladutý a ptď. pojdem praktikovať jogu do skupiny alebo budem cvičiť sám aby som nenakazil ostatných.
Ashtanga joga sa necvičí u žien ak majú svoje dni.
Cvičenie počas menštruačného cyklu môže spôsobyť jeho narušenie. Joga sa snaží zosúladiť fungovanie s prírodou a preto by žena vtedy mala oddychovať. Ashtanga joga je náročné cvičenie a telo je dosť zaťažené. Poreto by žena mala oddychovať.



Kedy sa nejoguje
Ashtanga joga sa necvičí ak je spln alebo nov.
Dnes existuje množstvo štýlov jogy od pomalších po dynamické, z ktorých sa dá vyberať. Najdynamickejší a najkomplexnejší druh je Ashtanga joga. Z nej sa v 20. storočí vyvinuli kreatívne štýly ako Power joga, Hatha Flow joga, Vinyasa joga, Jivamukti joga a podobne. Ashtanga yoga je cvičenie určené pre každého bez
rozdielu výkonnosti a veku. Je to meditácia v pohybe, kde sa dychu prispôsobuje pohyb. Detoxikuje telo a zlepšuje výkonnosť. Telo cvičením produkuje teplo, silno sa zahrieva a potením sa detoxikujú nie len svaly, ale aj vnútorné orgány, zlepšuje sa cirkulácia a trávenie. Telo sa stáva ľahším, silnejším, ohybnejším, naša myseľ je kľudnejšia a rozhodnejšia.
Ashtanga joga sa necvičí ak máte horúčku.
Ashtanga joga je systém jogových cvičení, ktorý pochádza z juhoindického mesta Mysore. Je to tradičná škola jogy známa dynamickým cvičením presne určených pozícií. Ashtanga joga je ucelená séria na seba nadväzujúcich pozícií (asán). V jednotlivých pozíciách je krátka výdrž a opäť nasleduje dynamický a fyzicky náročný prechod (vinyasa) do ďaľšej pozície. Asany plynule nadväzujú jedna na druhú, preto sa tento druh jogy často označuje aj ako Ashtanga vinyasa joga. Pre každú asánu je špecifická vinyasa, spôsob ako sa do asany dostať, ako sa dostať z nej s využitím nádychu a výdychu pri určitom pohybe.
Ashtanga joga sa necvičí u žien ak majú svoje dni.
Pri cvičení Ashtanga yogy sa kľúčová pozornosť venuje dýchaniu. Spojenie vinyasy s rytmickým hlbokým dýchaním vytvára tok energie. Teplo, ktoré zahrieva telo, okysličuje a vyživuje orgány, uvoľňuje nežiadúce toxíny a čistí nervový systém. . Preto sa vďaka teplu získava prístup k pohybom a oblastiam, ktoré boli predtým stuhnuté alebo zablokované. Výsledkom je úľava a pocit ľahkosti.

Sri. K. Pattabhi Jois