top of page

KEDY SA JOGA NECVIČÍ

Ashtanga joga sa necvičí ak je spln alebo nov. 

Vždy 12 hodín pred a po vrchole splnu a novu sa necvičí. Je to preto lebo vtedy postavenie planét mesia, slnko zem vychylujú energie a Ashtanga joga robí s energiou a snaží sa fungovať v súlade s prírodou. Je to väčšie riziko zranenia a toto zranenie sa može liečiť oveľa dlhšie ako to isté zrnenie v iný deň.

Ashtanga joga sa necvičí ak máte horúčku.

Ashtanga joga silno zahrieva telo a tým ho lieči. Správnym dychom vytvárame teplo v bruchu a tým sa naša krv "varí" a tá ďalej putuje do orgánov ktoré potom prehrieva, lieči a rozpúšťa toxíny.  Tak isto rozpúšťa hlieny a premieňa ich na tekutinu a tá odchádza spolu z dychom preč. Preto pri nádche a plných dutinách pôsobý pozitývne.

Ale ak má človek zvýšenú teplotu praktikovaním jogy ba sa ešte viac zahrieval a to by mohlo stav ešte zhoršiť. 

Preto sa joga može praktikovať pri nádchach a iných chorobách ktoré nie su prevádzané zvýšenou teplotou.

Je už len na každom znás či v tedy ak som nachladutý a ptď. pojdem praktikovať jogu do skupiny alebo budem cvičiť sám aby som nenakazil ostatných.

Ashtanga joga sa necvičí u žien ak majú svoje dni.

Cvičenie počas menštruačného cyklu môže spôsobyť jeho narušenie. Joga sa snaží zosúladiť fungovanie s prírodou a preto by žena vtedy mala oddychovať. Ashtanga joga je náročné cvičenie a telo je dosť zaťažené. Poreto by žena mala oddychovať.

Rozvrh skupinových hodín

Nový rozvrh od 16.10.2019

Piatok 90 minútová hodina od 17:00-18:30

Počet miest na skupinovky do TYT je obmedzený (max. 10 osôb). Aby ste si zabezpečili miesto, treba sa prihlasovať priamo cez REZERVÁCIE TYT.

17-18:30

18:30-19:30

19:00-20:00

19:00-20:00

bottom of page